Problemy z tarczycą - Jachty w Chorwacji, Grecji mówimy po rosyjsku

Lingros - rosyjski
Kontakt
Mówimy w języku rosyjskim
info@lingros.pl
Chorwacja
Przejdź do treści

Menu główne:

Problemy z tarczycą

Problemy z tarczycą
Tarczyca jest gruczołem, który sprawia problemy dużemu odsetkowi naszej populacji, szczególnie kobietom, co w dużej mierze związane jest z podażą jodu, substancją niezbędną do produkcji hormonów tarczycy. Od czasu, kiedy jodowana jest sól, ten czynnik jest mniej istotny, ale niestety istnieje też szereg chorób powodujących problemy z tarczycą. Zdecydowana większość chorób tarczycy jest trudna do zdiagnozowania głównie dlatego, że ich objawy mają charakter bardzo niespecyficzny i niezbyt mocny. Najczęściej jest to uczucie chronicznego zmęczenia połączone z przybieraniem na wadze i problemach z rytmem snu i czuwania. Tego typu kwestie zazwyczaj zrzuca się na stres. Potem pojawia się wole.
Wole
Wole jest bardzo specyficznym objawem problemów z tarczycą, ponieważ pojawiać się może tak w sytuacjach, kiedy aktywność tarczycy jest patologicznie wysoka, jak również wtedy, kiedy jest ona za niska. Ma charakter opuchlizny w okolicach krtani i jest jednym z najbardziej charakterystycznych objawów. Samo w sobie nie stanowi żadnego zagrożenia i jest jedynie elementem nieestetyczny, ale proces chorobowy skutkuje podniesieniem się ryzyka wystąpienia m.in. nowotworów tarczycy, które potem rozwijają się w wolu.
Zbyt mała ilość hormonów
Zdecydowanie najczęstszym i równocześnie najpoważniejszym typowym schorzeniem tarczycy jest jej niedoczynność. Powodów niedoczynności może być cała masa, a jej istotą jest produkowanie zbyt małej ilości hormonów. Organizm stara się najczęściej zwiększyć produkcję hormonów poprzez powiększenie tarczycy, co tak jak w przypadku nadczynności, powoduje powstanie wola. Objawów niedoczynności tarczycy jest bardzo wiele, ponieważ produkowane przez nią hormony wpływają na tempo przemiany materii. Jego zmniejszenie skutkuje brakiem energii dla wszystkich struktur naszego ciała. U dzieci zawsze skończy się to opóźnieniem ich psychofizycznego rozwoju i trwałym upośledzeniem fizycznym orz umysłowym. Człowiek dorosły będzie ogólnie osłabiony i będzie miał problemy z układem pokarmowym.
Czarter jachtów Chorwacja
Mówimy po rosyjsku
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego